„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas.”
Florian Plit

Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto ustanowione przez ONZ - obchodzone 22 kwietnia. Tegoroczna edycja przebiegała się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.
     Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, mające na celu:
-  uświadomienie najmłodszym, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka;
- rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi;
- zapoznanie z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.

Dbanie  o  środowisko,  zdrowe  odżywianie, sport,  muzyka,  taniec  i  śpiew  to  działania  szczególnie  preferowane w edukacji przedszkolnej.

Dzieci już na początku dnia otrzymały emblematy przedstawiające kulę ziemską, które przyczepiły sobie do bluzeczek na znak przyjaźni z planetą Ziemią.

Zarówno maluszki jak i starszaki wykonały prace plastyczne o tematyce proekologicznej.
Z różnych zgromadzonych materiałów nasi milusińscy własnoręcznie skonstruowali sympatycznego śmiecio – robota, którego nazwali „ MIKRO – LAMBO – EMI”.

Poprzez całoroczne zbieranie plastikowych nakrętek przedszkolaki pomagają  też chorym dzieciom.

Zwieńczeniem Dnia Ziemi było sprzątanie okolicy przedszkola połączone  z segregowaniem śmieci, gdyż świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat. Właśnie poprzez takie działania najmłodszych, również dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.

Opracowała: Ewelina Kornaś