Powitanie Wiosny

„…Puk, puk ... chodźcie dzieci
na wiosny spotkanie...”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki
o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią koronawirusa powitanie wiosny w Przedszkolu w Lewniowej obyło się 20 kwietnia. Na ten dzień dzieci przygotowały krótkie wiosenne przedstawienie pt. „Witaj wiosno”. Przedszkolaki przebrane za Panią Wiosnę, bociana, zająca, niedźwiadka, myszkę, lisa, bobra, tęczę, żabki, motylki, kwiatki - tańcem, wierszem i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Obie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę i transparent z napisem „WITAJ WIOSNO!”. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana i symbolicznie zanurzona w pobliskim strumyku. Przedszkolaki  głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

Opracowała: Marzena Sowa