Dzień Ziemi

W następnym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi (Earth Day)- corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata.

Podstawowymi celami związanymi z obchodami tego dnia są:

-  promowanie postaw związanych z ochroną środowiska

- uświadamianie ludziom zagrożeń, jakie związane są z rozwojem przemysłu.

 

Hasło tegorocznych obchodów to „PRZYWRÓĆMY NASZĄ ZIEMIĘ”Hasło to ma nas skłonić do refleksji i uświadomić nam z jakimi problemami mamy do czynienia. Nie da się ukryć, że od wielu lat mocno wykorzystujemy naszą planetę – wycinamy drzewa, budujemy domy, drogi, zanieczyszczamy powietrze, wody, gleby … Jak długo jeszcze  Ziemia to wytrzyma? Jedno jest pewne – jeśli nie podejmiemy pewnych działań to jej kondycja będzie coraz gorsza… ☹

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dokładniej przybliżającą historię Dnia Ziemi na świecie:

https://docs.google.com/presentation/d/1-klP7YxsdxrhzSmHf8uUIv6Xa12YSt9y7TBsjV0z710/present?token=AC4w5Vgf5h9Aby_Uo4PI6dY_Sp-JrYrDTA%3A1587196408737&includes_info_params=1&eisi=COfxhrG_8egCFXwyyAodb0QEng&fbclid=IwAR0kJ_7xXb&slide=id.p

A następnie do rozwiązania krótkiego quizu 😊

https://wordwall.net/pl/resource/1540943/dzie%c5%84-ziemi 

                                                                                                          Miłej zabawy 😊