Zabawy na deszczowe dni

 

Dziurawe lub samotne skarpetki znajdą się chyba w każdej górze prania. Guziki mogą być oczami postaci grających w skarpetkowym teatrze. Kilka nici, wstążek, sznurków… Może rodzice zrobią przedstawienie dla dzieci, a potem dzieci dla rodziców?

Rysowanie na balonie

Weź balon i zacznij na nim rysować zabawną minkę lub coś innego. Następnie powoli dmuchaj i obserwuj, jak zmienia się rysunek. Może to być dla kogoś zagadka. Najlepiej do rysowania nadają się mazaki permanentne, czyli takie, które się nie zmywają.

Gniotek

Do  zrobienia  tej  zabawki  najlepiej  się  nadaje  balon,  z  którego  już  uszło  powietrze. Wstaw do jego otworku lejek i powoli napełnij go mąką najlepiej ziemniaczaną. Zawiąż otworek i dowolnie ozdób swojego stworka, który pod naciskiem potrafi przybierać różne kształty i zabawne minki.