Pasowanie pierwszoklasistów

11 marca 2020 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Pierwszoklasiści przez długi czas przygotowywali się do tego wydarzenia. Od początku września, co tydzień, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których zapoznawali się z  zasadami pracy biblioteki szkolnej. Poznawali literaturę  dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem lektur szkolnych. Chętnie wypożyczali książki.
Pierwszaki po feriach zimowych z radością przystąpili do przygotowania części artystycznej. Niektórzy uczniowie wcielili się w rolę moli niszczących książki. Mieli wiele przykrych przygód, które skończyły się jednak szczęśliwie. Na ratunek  „molom” przybyła dobra wróżka, która pomogła im uwolnić się z tarapatów. Swoimi podpowiedziami dzielnie pomagali „molom” także  pozostali uczniowie, wykazując się znajomością bajek i baśni oraz lektur szkolnych. Na końcu dobra wróżka czarodziejską mocą przemieniła moli niszczących książki w mole książkowe.
Do biblioteki przybyła także królowa Książka i jej dwórki, które  udzieliły pierwszakom cennych rad, jak troszczyć się i dbać o książki. Królowa Książka, w dowód uznania dla wiadomości,  jakie zaprezentowały pierwszaki, zaproponowała, aby ich nagrodzić.
Tą nagrodą było przyjęcie uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Po złożonym przyrzeczeniu, dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek wręczył każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom.
       Bardzo dziękuję pierwszoklasistom za sumienne przygotowanie się do uroczystości, rodzicom  i wszystkim gościom za przybycie.

Bibliotekarz Marta Adamczyk