Nasi mali Patrioci

Czy wiesz kim jesteś - to oczywiste!
Co ci jest bliskie? - Znaki ojczyste.
Ojczyste barwy biało- czerwone.
Ojczyste godło – orzeł w koronie…

    Kto to jest Patriota? Dlaczego kochamy naszą Ojczyznę? Na wszystkie te pytania dzieci z grupy „Biedronki” odpowiadały sobie wspólnie ze swoją wychowawczynią i rodzicami podczas pracy zdalnej. I choć przedszkole jest zamknięte każde dziecko  pracuje dzielnie i bawi się w zaproponowane przez Panią lub Mamę zabawy w domu.
    Święta majowe, które przed kilkoma dniami obchodziliśmy są znakomitą okazją, by uzmysłowić przedszkolakom rolę i znaczenie  pojęć związanych z Ojczyzną – tą małą i tą dużą oraz kształtowaniem postaw patriotycznych.  Dzieci pokazały, że są dumne ze swojego pochodzenia, nauczyły się piosenek: „Najpiękniejsze miejsce świata”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wiersza E. Stadmuller „Kim jesteś?” oraz z wielką przyjemnością wykonały prace związane z tematem „Polska moja Ojczyzna”. A oto efekty tej pracy:


    Dziękuję wszystkim Rodzicom Moich Wychowanków za ogromne zaangażowanie i pomoc w pracy z dziećmi
w domach, przesyłanie zdjęć i filmików dokumentujących wspólną naukę i zabawę. Mam nadzieję,że niebawem znów się spotkamy (nie tylko na Skypie :)  
) i wszystko wróci do normy.
     Życzę wszystkim zdrowia i rychłego spotkania w całkiem bezpiecznych warunkach :)
                                                                                                                                   A. Stanuszek