„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest….”

W naszym przedszkolu dzień 25 listopada to wyjątkowe święto, wtedy bowiem obchodzimy  Światowy Dzień Pluszowego Misia.
       W poniedziałkowy słoneczny poranek  dzieci przybyły do przedszkola w towarzystwie  swoich  ulubionych
i kochanych  paluszków. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wzięła się tradycja obchodów misiowego święta, uczestniczyły w konkurencjach zręcznościowych i wykazały się szeroką wiedzą na temat zwyczajów prawdziwych brunatnych niedźwiadków. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny Pani Katarzyny Gnela – pracownika biblioteki publicznej w Gnojniku, która odpowiadając na nasze zaproszenie również przybyła w towarzystwie swego „leciwego” przyjaciela by przeczytać dzieciom bajkę pt. „Stare misie nie chodzą po drzewach”. Na zakończenie dnia dzieci oddały się zmisiowanym zabawom przy piosenkach „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Pokochaj pluszowego misia”.
       Miś jest bardzo ważny w życiu każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu swoje sekrety. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
                                                                                                                       Oprac. Iwona Radecka