Dzień przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że gdy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   Data 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 
  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartkowy poranek 19 września od oficjalnego udekorowania swojego ubrania kolorowymi medalionami. Dzieci zainaugurowały swoje święto zabawami z kolorową chustą animacyjną, która była wprowadzeniem do krainy radosnego uśmiechu. Zabawy z kolorową chustą były rozgrzewką przed częścią główną  imprezy, którą były warsztaty balonowe prowadzone przez Panią Kingę Gawęcka. Przedszkolaki sprawnie dmuchały i skręcały kolorowe baloniki tworząc w ten sposób ciekawe kształty i formy. Dzieci wykazały się dużą sprawnością i determinacją w niełatwej pracy manualnej, nie zważając na pękające, niesforne  balony. Na zakończenie warsztatów wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego tańca  z własnymi wytworami ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej pracy. 
  Ten dzień był wyjątkowym czasem spędzonym w gronie rówieśników,którym towarzyszyły salwy wesołego śmiechu i okrzyków radości, a wesołą zabawę zwieńczył pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Kindze Gaweckiej za poświęcony czas, uśmiech wywalany na twarzach dzieci i wielokrotne zaangażowanie w życie naszej społeczności przedszkolnej.

                                                                                                                    Oprac. Iwona Radecka