„Bądź bezpieczny” – spotkanie z policjantami

    W dniu 12.09.2019r. do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele policji z Komendy Policji w Czchowie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  z pracą policjanta. 
    Panowie rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa podczas codziennych spacerów, wycieczek i drogi do przedszkola. Wyjaśniali, w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.  Podczas wizyty policjanci mówili o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą oraz przypomnieli numery alarmowe do służb ratunkowych.
     Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły funkcjonariuszom symboliczny prezent – podziękowanie za miło spędzony czas i ciekawą lekcję bezpieczeństwa.
                                                                                                                                    Oprac. Iwona Radecka