Pasowanie na czytelnika

Dzisiaj (tj. 19 marca) biblioteka szkolna gościła pierwszoklasistów, którzy przybyli na ratunek pewnej książce i jej bohaterom dotkniętym tajemniczym wirusem. Diagnoza lekarska była jednoznaczna – chorobie wywołanej nieczytelnictwem mogą zapobiec tylko dzieci regularnie wypożyczając i czytając książki.

Ponieważ wszyscy uczniowie klasy pierwszej solennie przyrzekli je kochać i szanować oraz bardzo dobrze wykonali kilka zadań związanych z biblioteką, pan dyrektor Zbigniew Stanuszek dokonał uroczystego pasowania każdego z nich na czytelnika.

Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wydany z tej okazji egzemplarz Wieści Bibliotecznych. W bajkowych bohaterów wcielili się Miłośnicy Książki z klasy III.

Opracowała M. Toboła