Powiatowy Konkurs Historyczny - „Kazimierz Wielki i jego czasy”

     Dnia 4 czerwca 2019r. miał miejsce finał VII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który cieszy się  wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Przyjaciół  Ziemi  Czchowskiej,  Zespół  Szkoły  i  Przedszkola  w  Złotej, Gmina Czchów oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Andrzej Potępa Starosta Brzeski oraz Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.  
    W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział 296 uczniów szkół podstawowych. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 66  osób.  Naszą  szkołę  reprezentowało  7  uczniów  z klas V - VIII. Wykazali się oni bogata wiedzą historyczną z czasów życia i panowania króla Kazimierza Wielkiego.
  Uroczystego  otwarcia  konkursu  dokonali:  sekretarz  gminy  Czchów  -  Jarosław  Gurgul,  Prezes Stowarzyszenia i dyrektor MOKSiR - Elżbieta Ogiela oraz dyrektor  ZSiP w Złotej - Bogusława Jurkiewicz. Podsumowanie wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się z udziałem wicestarosty Powiatu Brzeskiego - Macieja Podobińskiego.
                                                                                       Gratulujemy uczniom wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                   Marta Cichostępska