Konkursy matematyczne w roku szkolnym 2018/2019

    Finalistami wojewódzkiego konkursu Krakowska Matematyka 2018/2019 z naszej szkoły zostali: Patryk Ząbkowski z kl. VI oraz Kacper Szafrański i Mateusz Myszka z kl. V. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. Jest on przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Warto podkreślić, że na tle 497 uczestników tych wojewódzkich zmagań nasi chłopcy uzyskali bardzo wysokie lokaty.
    Od 12 lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewniowej jest organizatorem Gminnego Konkursu ph. „Mistrz Matematyki”, mającego na celu rozwijanie kompetencji matematycznych szóstoklasistów oraz integrację nauczycieli matematyki z terenu gminy Gnojnik, którzy współpracują podczas układania zadań konkursowych.
      W tym roku czołowe lokaty zajęli:

I miejsce – PATRYK ZĄBKOWSKI z PSP w Lewniowej
II miejsce – Artur Racięda z PSP w Biesiadkach
III miejsce – Agnieszka Warchał z PSP w Biesiadkach.

      Jadwiga Sacha i Sergiusz Gawęckiz naszej szkoły też wspaniale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Gratuluję! 

 

  Uczniowie klasy piątej przygotowywali się natomiast do udziału w  Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej.Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi.  Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas piątych szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Finalistą tegorocznej edycji konkursu został Mateusz Myszka z klasy V. 

 
     W XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, która odbyła się 21 marca 2019 r.  udział wzięło 29 uczniów z kl. II – VIII oraz IIIG  naszej szkoły. Na szczególne pochwały zasłużył Michał Górak z kl. IV, który ponownie zdobył wyróżnienie w tym trudnym konkursie.
     Wynik „Bardzo dobry” uzyskali natomiast Magdalena Gagatek z kl. VII oraz Patryk Ząbkowski z kl. VI.  Obydwoje odebrali nagrody na uroczystym podsumowaniu Kangura, które odbyło się 18 czerwca 2019 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.   
     Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i laureatom wyżej wymienionych konkursów. Życzę Wam pracowitości, cierpliwości i wytrwałości w rozwijaniu waszych matematycznych pasji i oczywiście dalszych sukcesów.
     Jestem z Was niezwykle dumna!
                                                                                                             Nauczyciel matematyki - Marta Mikołajek