XII Gminny przegląd piosenki przedszkolnej

      W dniu 9 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się coroczny  Konkurs Piosenki Przedszkolnej tym razem pod hasłem  „Dla mamy i taty śpiewajmy”. Naczelnym celem zmagań było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci oraz umożliwienie prezentacji ich własnych  umiejętności wokalnych.
     W konkursie wzięło udział 15 dzieci z naszego przedszkola. Wszystkie dumnie prezentowały swoje piosenki, co było nie lada wyzwaniem zwłaszcza, że dla większości z nich był to  sceniczny debiut. Po występach, komisja konkursowa w składzie: p. Marta Adamczyk, p. Renata Pabijan, p. Joanna Kliś - wśród  uczestników wyłoniła następujących laureatów, którzy otrzymali równorzędne wyróżnienia:

Hubert Okaz „0” w  piosence pt. „Dla Was rodzice”
Filip Dzięgiel „0” w  piosence pt. „Jesteś mamo skarbem mym”
Zofia Sowa  „P” w piosence pt.” Tra, la,la dla mamy”


      Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za wkład pracy i zaangażowanie podczas występów. 

    Dla laureatów, największą nagrodą był udział i reprezentowanie naszego przedszkola w XII Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej ph. „Dla mamy i taty śpiewajmy”, który w tym roku został zorganizowany
w naszym  przedszkolu w dniu 16 maja 2019r.
     W czwartkowy poranek do naszego przedszkola zawitały dzieci z terenu gminy Gnojnik w towarzystwie swoich wychowawców i rodziców, którzy wspierali i dodawali otuchy przed tak ważnym występem. Wszystkich powitał Pan Dyrektor – Zbigniew Stanuszek, który skierował do gości cieple i serdeczne słowa.
    Przedszkolaki z radością śpiewały piosenki, których treść niejednokrotnie rozbawiała publiczność, ale też sprawiała, że oczy naszych kochanych mam wypełniały się łzami wzruszenia. Po prezentacjach nadszedł czas na rozdanie nagród i dyplomów uczestnictwa wszystkim małym artystom. Pan Dyrektor wręczając nagrody, ku uciesze najmłodszych, każdemu przybijał „żółwika”.

     Po części oficjalnej nasi goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy należące do Oddziałowej Rady Rodziców. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, na rozmowach, żartach i radosnych dyskusjach.

Oprac. Iwona Radecka