„Planety nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach,
lecz pożyczyliśmy ją na chwilę od naszych dzieci.”

Dzień Ziemi to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby wystarczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska  w  przyszłości,  poczucia  troski  o  czystość  najbliższego  otoczenia  oraz  wychowanie  w  duchu  miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 15 maja.
     Uczniowie klasy V i VI poprzez swój występ w programie artystycznym chcieli zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na los współczesnej Ziemi. Uczniowie przedstawili krótką historię trzech kosmitów, którzy wylądowali na Ziemi celem odnalezienia ziół dla swojego umierającego przyjaciela. Pomogli im w tym mieszkańcy lasu (niedźwiedź, zając i lis)  oraz  dwójka  dzieci,  które  przez  przypadek  natknęły  się  na  przybyszów z innej planety. W między czasie bohaterowie przedstawienia odkryli bolesną prawdę – Ziemia boryka się z poważnymi niebezpieczeństwami, którymi są człowiek i jego cywilizacja. Miłym akcentem występu był przepiękny śpiew oraz taniec przedstawiający walkę przyrody z cywilizacją w wykonaniu uczennic z klasy V.
     Przedstawienie podsumował Pan Dyrektor, który zwrócił uwagę, że to właśnie od świadomości ekologicznej  dzieci i młodzieży zależy przyszłość naszej Błękitnej Planety.
                                                                                                                         Opracowała: Paulina Szewczyk