„Mistrz Przyrody”

         21 lutego w naszej szkole odbył się I etap konkursu przyrodniczego „Mistrz przyrody”. Konkurs adresowany był do uczniów  klas  IV – VI  i  dotyczył  wiedzy  i  umiejętności  objętych  podstawą  programową  z  tego  przedmiotu.  W I etapie wzięło udział 25 uczniów, jednak tylko 10 najlepszych stanęło do rywalizacji w rozgrywce finałowej, która odbyła się tydzień później, bo 28 lutego.
W finale wcale łatwo nie było … Dziesiątka najlepszych w pocie czoła rozwiązywała zadania przy udziale różnych źródeł informacji przyrodniczej, a szczególnie atlasów. Śmiałkowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania problemów, czytania wykresów klimatycznych i map różnej treści.
Ostatecznie tytuł „Mistrza przyrody” Szkoły Podstawowej w Lewniowej zdobył uczeń klasy IV -  Michał Górak, który zdominował nawet najstarszych uczestników rywalizacji – uczniów klasy VI.
Na kolejnych miejscach uplasowali się:

Patryk Ząbkowski (kl. VI) – II miejsce

Mateusz Myszka (kl. V) i Sergiusz Gawęcki (kl. VI) – III miejsce

Julia Wiśniowska (kl. V) – IV miejsce

Szymon Gnyla (kl. VI) – V miejsce

Jakub Zelek (kl. VI) – VI miejsce

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich uczestników konkursu !!

Szewczyk Paulina