Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie? Oczywiście
Dla wszystkich babć i dziadków
Na świecie!
                    Wanda Chotomska

Miesiąc styczeń zazwyczaj kojarzy się ze śniegiem, mrozem, długimi, zimowymi wieczorami. Może też z Nowym Rokiem i karnawałem...

W naszej szkole już od połowy grudnia trwały przygotowania do innego styczniowego święta i innej uroczystości, która dobrze jest znana szczególnie młodszej części społeczności szkolnej i dzieciom z przedszkola. To Dzień Babci i Dziadka.
     Z tej okazji, jak co roku gościliśmy w szkolnych murach drogich Seniorów. Chociaż uroczystość odbyła się dwunastego stycznia, czyli z ponad tygodniowym wyprzedzeniem, zgromadziła liczne grono babć i dziadków. Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: p. Sławomir Paterek – wójt Gminy Gnojnik, p. Artur Seniuk – sołtys Lewniowej, p. Mieczysław Ząbkowski – radny naszej miejscowości, a także proboszcz parafii ks. Marek Gał oraz p. Bogumiła Sacha – instruktor świetlicy wiejskiej.
   W pięknie przybranej przez rodziców i nauczycieli sali, ciepłymi słowy powitał Gości dyrektor szkoły pan Zbigniew Stanuszek. Dyrektor wraz z przewodniczącą szkolnej Rady Rodziców p. Urszulą Wiśniowską złożył życzenia dostojnym Seniorom i zaprosił na bogaty program artystyczny.
   Program rozpoczął się od pokazów w wykonaniu dzieci przedszkolnych i oddziału zerowego. Popisy aktorskie małych wykonawców przeplatały wątki wokalne i taneczne uczniów klasy I i III. Po występach dzieci młodszych nastrój uległ zmianie. Przed zgromadzonymi ukazała się bowiem młodzież i dzieci klas starszych przedstawiając jasełka „Wielkie rzeczy uczynił mi…”. Świąteczną atmosferę potrzymali kolędnicy z kl. II, okraszając swój występ dawką humoru. Na koniec, by wyrazić szacunek i wdzięczność babciom i dziadkom, dzieci odśpiewały gromkie „Sto lat”.
   Następnie pan Dyrektor zaprosił przybyłych gości na poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakło okazji do rozmów i dzielenia się wrażeniami.
  Ten niezwykły dzień ubogaciło również wspólne kolędowanie przy akompaniamencie muzycznym p. Benedykta Szczepańskiego i przewodnictwie wokalnym p. Katarzyny Gnela. Uroczystość zwieńczyła zabawa taneczna dla wszystkich gości, którzy dzięki zespołowi bawili się jeszcze długo.
  Dziadkowie byli wdzięczni za wspólne świętowanie i dostarczone wrażenia. W ich imieniu słowa podziękowania na ręce organizatorów złożył p. Ząbkowski. Seniorzy doceniają i cieszą się z takich spotkań. Ich zadowolenie wypływa nie tylko z faktu oglądania programu artystycznego w wykonaniu wnucząt, ale również ze względu na towarzyszący radosny nastrój i fantastyczną atmosferę wzmacniającą więzi. Niektórzy Dziadkowie przyznają, że przygotowują się do tego spotkania kilka tygodni wcześniej, a nawet miesięcy. To dla nich wyjątkowa okoliczność, na którą bardzo czekają.

Pragnąc jeszcze raz podziękować Babciom i Dziadkom za ich obecność w szkole i codziennym życiu składamy życzenia:

Ile gwiazd na nocnym niebie ponad Ziemią jasno lśni,
tyle my życzymy Dziadkom pięknych i szczęśliwych dni
Społeczność szkolna

Dzień Babci i Dziadka - GALERIA ZDJĘĆ