Programujemy

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ProgramujeMY tarnowski”, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Na potrzeby realizacji tego projektu otrzymaliśmy  nowoczesne zestawy klocków Lego WeDo 2.0 oraz tablet.

W grudniu 2018r. uczniowie klasy III rozpoczęli cykl zajęć, podczas których budują różne roboty, a następnie przy użyciu komputera programują ich działanie i wprawiają je w ruch. Równocześnie rozwijają logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów. Pogłębiają także swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych. Na zakończenie projektu dzieci wezmą udział w Zlocie Młodych Programistów.  Będą  miały  wówczas  okazję  poszerzyć  swoją  wiedzę,  m.in.  zbudują  i  ożywią  własne   roboty  z wykorzystaniem klocków Lego, a także poznają zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.

Kilkanaście godzin zajęć już za nami. Śmiało można stwierdzić, że były one dla uczniów niezwykle interesujące. Spędzając czas na zabawie, wiele się nauczyli…

Opr. Teresa Nowak