Najpiękniejsza kartka świąteczna

    Boże Narodzenie to czas szczególnych przygotowań również pod względem artystycznym: dekorujemy domy, sale przedszkolne, ubieramy choinki…

    Ważnym elementem w pracy z dziećmi jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Jedną z nich jest zwyczaj wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Stąd zrodził się pomysł na zorganizowanie konkursu plastycznego ph. „Kartka bożonarodzeniowa”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5,6 -letnich z naszego przedszkola, a jego celem obok promowania tradycji, było rozwijanie kreatywności, zainteresowań i uzdolnień plastycznych.

    W dniu 19 grudnia 18 dzieci z grupy Biedronki z wielką ochotą i zaangażowaniem przystąpiło do pracy. Dzieci wykonywały kartki przy pomocy różnorodnych materiałów plastycznych. Wszystkie prace budziły zachwyt organizatora, nauczycieli i rodziców, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

    Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało się na wyróżnienie prac odznaczających się szczególną pomysłowością, rozmaitością zastosowanych technik oraz estetyką. Doceniono głównie samodzielność
i wkład pracy dziecka.
Laureatami konkursu zostali:

           Aleksandra Cieśla (lat 5)
           Antonina Wiśniewska (lat 6)
           Hubert Okaz (lat 6)

    Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a laureaci otrzymali dodatkowo dyplomy z wyróżnieniem.

     Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom!

Opracowała: A. Stanuszek