„Pamiętamy o ważnych rocznicach”

„Pamiętamy o ważnych  rocznicach”.

Niezwykle ważną rocznicą, którą niedawno obchodziliśmy, było 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, 11 listopada w Święto Narodowe, odbyła się w naszej szkole uroczystość środowiskowa. Dzieci i młodzież  pięknymi występami oddali hołd bohaterom walczącym o wolność naszej ojczyzny. Uzdolnieni plastycznie uczniowie przygotowali wyjątkowe plakaty upamiętniające tę rocznicę, które zostały zaprezentowane w holu głównym.

W  konkursie  plastycznym  ph. „Wolność kocham i rozumiem”  wzięło  udział  24  uczniów.  Wszystkie  prace w oryginalny sposób ukazywały dzieje naszego narodu, drogi Polaków do wolności, odzyskanie niepodległości oraz radość i dumę z faktu, że możemy żyć w wolnym kraju. Wykonane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny, dlatego wyróżniono aż 12 spośród 24 prac.

Najwyższą ilość punktów zdobyły prace wykonane przez:

• Oliwię Wiśniewską z kl. V  - pierwsze miejsce,
  • Julię Wiśniowską i Claudię Sachę z kl. V - drugie miejsce,
  • Klaudię Niedziochę z kl. V i Natalię Pławecką  z kl. VII - trzecie miejsce.

Ponadto  przyznano wyróżnienia. Otrzymali je następujący uczniowie:

• Magdalena Gagatek z kl. VII,
  • Amelia Dzięgiel z kl. VII,
  • Paweł Gnela z  VI,
  • Kacper Szafrański z kl. V,
  • Wiktoria Kupiec z kl. V,
  • Wojciech Rabijasz z kl. IV,
  • Karol Klimek z kl. IV.

Pamięć o ważnych wydarzeniach dla Polaków, udział w obchodach  świąt patriotycznych, rozwijanie talentów oraz sumienna nauka i praca w szkole to wybrany przykład realizowania patriotyzmu przez dzieci i młodzież naszej szkoły.

Oprac. Marta Adamczyk