LEKKI TORNISTER

Przeprowadziliśmy w szkole akcję „ lekki tornister”. Po oględzinach plecaków i ich ważeniu, stwierdziliśmy wiele nieprawidłowości.

Dlatego Rodzicu!

Zadbaj o  zdrowie swojego dziecka, w tym   celu:

1. Codziennie kontroluj zawartość plecaka, aby zapobiec zabieraniu  zbędnych przedmiotów do szkoły, jak: zabawki, gry komputerowe,  dwa piórniki i ciężki litrowy termos z napojem, itd.
  2. Sprawdzaj, czy dziecko nosi tylko te książki i przybory, których danego dnia potrzebuje.
  3. Pamiętaj, że część przyborów  może zostać w klasie.
  4. Kupuj plecak lub tornister z szerokimi i regulowanymi szelkami oraz  usztywnioną ścianką, która powinna przylegać do  pleców.
  5. Kupuj zeszyty w miękkich okładkach.
  6. Zadbaj, aby ciężkie podręczniki i przybory zostały umieszczone  od strony pleców.
  7. Wymagaj od dziecka, aby zawsze  nosiło plecak na obu ramionach, podparty na odpowiedniej wysokości.

Z poważaniem,
                                                                                         Dyrektor Z.Stanuszek