Dzień pluszowego misia

     25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Tak wiec w dniu 26 listopada również w naszym przedszkolu  królowały mięciutkie, puchate i milutkie pluszowe przytulanki.

    W tym roku naszą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków oraz ich misiów. Dzieci 
z przejęciem prezentowały swoje maskotki, opowiadały o nich, mówiły z jakich pochodzą bajek, odgadywały zagadki, próbowały „misiowych” smakołyków oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych.

    Na pamiątkę zabawy z pluszowymi misiami przedszkolaki wykonały prace plastyczną „Mój kochany miś”. Cała zabawa zakończyła się wspólnymi tańcami przy „pluszowej” muzyce, a święto pluszowego misia na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości przedszkolnych.

Oprac. Iwona Radecka