Wycieczka do teatru

         Wyjazdy do teatru to jedna z form pracy przedszkola, poprzez którą dzieci już od najmłodszych lat  mają kontakt z szeroko pojętą sztuką.  Jest to zarazem dobry sposób na rozrywkę i wspólne spędzenie czasu, a przy okazji realizację zadań wychowawczo-dydaktycznych.  

          Dnia 24 października  „Biedronki” i „Motylki” udały się wraz ze swoimi Paniami do Bibliotecznego Centrum Edukacji w Brzesku, gdzie obejrzały barwne przedstawienie pt. „Domek z piernika” w wykonaniu grupy teatralnej
z Kielc. W spektaklu połączono grę aktorską z  teatrem kukiełek. Piękna dekoracja, fabuła inspirowana znaną baśnią o Jasiu i Małgosi przeplatana tańcem i piosenką wprowadziły małych widzów w magiczny świat sceny,  wywołując ich  żywą reakcję i duże zainteresowanie. Bajka przypomniała dzieciom o konieczności ochrony przyrody – nie należy zaśmiecać lasu oraz o zasadach zdrowego odżywiania – słodycze można jeść, ale z umiarem.  

            Prosty przekaz  sprawił, że dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale też  z łatwością odczytały  myśl przewodnią i morał, jaki wypływał z tej bajki. A nam dorosłym przypomniał, że każdy rodzic, aby dobrze wychować swoje dziecko, powinien zrobić wszystko, choćby nawet  trzeba było  na jakiś czas zamienić  się  w… „czarownicę”.

Opracowała:  Anna Stanuszek