Pasowanie na przedszkolaka

Słoneczko złote włosy czesze, 
słoneczko w rosie myje twarz. 
I ja też wstaję , też się spieszę, 
bo do przedszkola iść już czas.

      Początek października to dla najmłodszych dzieci  naszej szkoły czas bardzo wytężonych przygotowań do uroczystości pasowania na przedszkolaka, które w tym roku odbyło się  w dniu 11 października.

     W  czwartkowy  poranek  w  bibliotecznym  zaciszu  zawitali: Pan Dyrektor,  uczniowie  klasy  „0”  i  klasy  „I” wraz z wychowawczyniami oraz kochani rodzice naszych milusińskich. Pełne powagi Maluszki w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały krótki program artystyczny wszystkim zgromadzonym. Dzieci dumnie recytowały wiersze
i śpiewały piosenki, zaprezentowały również szeroką wiedzę na temat znajomości zasad ruch drogowego udowadniając tym, że każde z nich zasługuje miano przedszkolaka. Po zakończonym występie  Pan Dyrektor za pomocą „magicznego” ołówka dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka.  

     Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały  drobne upominki, które były jednocześnie nagrodą za trud włożony w przygotowania do uroczystości. Ostatnim punktem tego wyjątkowego wydarzenia był słodki poczęstunek, przygotowany przez mamusie, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

Opr. Iwona Radecka