Święto Szkoły w Lewniowej

1 czerwca 2018 r. obchodziliśmy  w Lewniowej nie tylko Dzień Dziecka ale również Święto Szkoły. Po uroczystej Mszy Św. z udziałem pocztu sztandarowego, wszyscy udali się na akademię upamiętniającą sylwetkę patrona – ks. Jana Twardowskiego.  Uczennice z kl. VI przypomniały życiorys tego niezwykłego, skromnego człowieka. Zwróciły uwagę w szczególności na to, że  zachował on w sobie dziecięctwo, które tak łatwo tracimy i które tak trudno nam później odzyskać. Poezja księdza Twardowskiego pomaga nam przywrócić piękne, szczere, dziecięce spojrzenie na świat i ludzi. Nawet tomiki wydane z myślą o dzieciach kryją w sobie wiele skarbów dla dorosłych.Twórczość „Jana od Biedronki” zaprezentowali laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego: Patryk Ząbkowski, Magdalena Cecuga, Żaneta Hołyst oraz Claudia Sacha. W dalszej części uroczystości, najstarsi uczniowie, z kl. III gimnazjum sprawili prezent swoim młodszym kolegom z okazji Dnia Dziecka i wystąpili we wspaniałej bajce pt. „Świniopas”. Piękna dekoracja, stroje, oryginalna muzyka, scenariusz autorstwa pani Teresy Waligóry, a przede wszystkim zdolności aktorskie i wokalne naszych gimnazjalistów sprawiły, że bajka była naprawdę wyjątkowa.

Po  oficjalnej części uroczystości, uczniowie wzięli udział w zabawach, konkursach i podchodach oraz przepysznym poczęstunku przygotowanym przez mamy.

Opracowała  Marta Mikołajek