Konkursy matematyczne w roku szkolnym 2017/2018

30 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym wojewódzkiego konkursu Krakowska Matematyka 2017/2018. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. Jest on przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Finalistami  wojewódzkiego konkursu Krakowska Matematyka 2017/2018 z naszej szkoły zostali: Patryk Ząbkowski z kl. V oraz Magdalena Gagatek z kl. VI. Warto podkreślić, że na tle 497 uczestników tych wojewódzkich zmagań uzyskali oni bardzo wysokie lokaty.

Od 11 lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewniowej jest organizatorem Gminnego Konkursu ph. „Mistrz Matematyki”, mającego na celu rozwijanie kompetencji matematycznych szóstoklasistów oraz integrację nauczycieli matematyki z terenu gminy Gnojnik, którzy współpracują podczas układania zadań konkursowych.

W tym roku wielki sukces odnieśli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, którzy zajęli czołowe lokaty:

I miejsce – Adam Hebda

II miejsce – Radosław Hebda

III miejsce – Piotr Fior.

Uczennice  z  naszej  szkoły,  Magdalena  Gagatek  i  Magdalena  Cieśla,  też  wspaniale  poradziły  sobie
z konkursowymi zadaniami i zajęły IV i V miejsce. Gratuluję!

Uczniowie klasy piątej przygotowywali się natomiast do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej.Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi.  Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas piątych szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Na wielkie gratulacje zasłużył Patryk Ząbkowski, który, po zakwalifikowaniu się do etapu powiatowego, zajął ostatecznie I miejsce.

W XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, która odbyła się 16 marca 2018 r.  udział wzięło 26 uczniów z naszej szkoły. Na szczególne pochwały zasłużyli uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia w tych trudnych konkursowych zmaganiach. Są to: Michał Górak z kl. III, Mateusz Myszka i Kacper Szafrański
z kl. IV
oraz Magdalena Gagatek z kl. VI.  Najwyższe możliwe osiągnięcie w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” zdobył Patryk Ząbkowski z kl. V.  Uzyskał on ponownie, jak w ubiegłym roku,  tytuł laureata - jednego z pięciu na 3 433 uczestników w swojej kategorii wiekowej w regionie  krakowskim.Patryk odebrał nagrodę na uroczystym podsumowaniu Kangura, które odbyło się 18 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i laureatom wyżej wymienionych konkursów. Życzę Wam pracowitości, cierpliwości i wytrwałości w rozwijaniu waszych pasji i oczywiście dalszych matematycznych sukcesów.

Jestem z Was DUMNA!

Nauczyciel matematyki - Marta Mikołajek