Kochamy, pamiętamy, dziękujemy

Jak co roku, 25 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy V: Patryk Ząbkowski i Sergiusz Gawęcki. Szanownych Gości dostojnym polonezem powitała klasa IV.

Przedszkolaki – grupa dzieci młodszych  i starszych w odrębnych programach artystycznych dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich. Ich występy przyjęte były jak zwykle
z rozrzewnieniem przez  Mamy przypatrujące  się z zachwytem, a czasem i niedowierzaniem poczynaniom swoich pociech.

Przedstawienie przygotowali również  uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. W programie słowno - muzycznym wyrazili miłość, szacunek i wdzięczność swoim Mamom, a do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane upominki. Zebrane Mamy słuchały z wielkim wzruszeniem, pojawiały się łzy, ale nie brakowało też uśmiechu. Zabawną scenką „W starym kinie”, uczniowie klasy V i VI przypomnieli magiczny czas młodości Rodziców. Czas, w którym zaczęli budować dom swoich  marzeń...

Dopełnieniem niewypowiedzianych słów wdzięczności i miłości był koncert muzyczny w który zaangażowali się uczniowie uczęszczający do szkół muzycznych. Jako pierwsi wystąpili „Bracia Gawęccy”, czyli Maksymilian
i Sergiusz Gawęcki
, grający na  keyboardzie. Następnie swoje artystyczne umiejętności zaprezentowała: Milena Zelek (skrzypce),  Daria Gawęcka (gitara), Aleksandra Gagatek (flet), Natalia Pławecka (wiolonczela)
i Magdalena Gagatek (skrzypce). Goście wysłuchali dzieł skomponowanych przez polskich i zagranicznych twórców. Była to prawdziwa uczta dla ducha.

Występy muzyczne uczniów były przeplatane wierszami pani Bogumiły Sachy, która w przepiękny sposób zamknęła w słowa świat z okresu dzieciństwa. Utwory  naszej rodzimej poetki recytowali: Paweł Gnela , Radosław Klęk, Emilia Daniec, Norbert Cieśla,  Wiktoria Dominik i Beata Kuza.

Na koniec, swój występ odnotował świetnie zapowiadający się nasz szkolny saksofonista Michał Gnela. Przy dźwiękach saksofonu  kochanym Mamusiom wdzięczne dzieci zaśpiewały…..gromkie STO LAT!!!

Po części oficjalnej był czas na słodki poczęstunek. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Opr. Ludmiła Cieśla