„Opowieść o talentach”

13 kwietnia, już po raz piąty, gościliśmy w naszym Przedszkolu teatr "Eden" z Wieliczki, który tym razem zaprezentował najmłodszym „Opowieść o talentach”.

Przedszkolaki wraz z kolegami z klas I-III z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły historię Króla, który wyjeżdża w daleką podróż i postanawia na czas nieobecności rozdać swoje bogactwo poddanym. Po dokonaniu sprawiedliwego podziału daje każdemu tyle złota, ile uważa za słuszne, wierząc przy tym, że słudzy będą potrafili wykorzystać i pomnożyć to, co dostali za darmo.

Dzieci brały żywy udział w opowieści, tańczyły, odpowiadały na pytania,  a nawet dopowiadały aktorom.

Przedstawiona historia uświadomiła dzieciom, że nasze talenty i umiejętności to wielkie  bogactwo, którym każdy
z nas został obdarzony. Nasi mali podopieczni dowiedzieli się, że warto być pracowitym i sumiennym, a czas przeznaczony na pracę i  zabawę należy w odpowiedni sposób wykorzystywać.

Oprac. Iwona Radecka