Obchody „Dnia pluszowego misia”

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki wiedzą o tym doskonale, bo wszystkie posiadają w swoich zbiorach wiele mięciutkich i puchatych maskotek.

     W dniu 29 listopada 2017r. przedszkolaki z grup: Motylki i Biedronki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci licznie odpowiedziały na  zaproszenie pani Marty Adamczyk – naszej bibliotekarki, do wspólnej zabawy w „misiowej krainie”. Pani Martusia przygotowała z tej okazji wiele atrakcji: dzieci poznały historię Pluszowego misia, wspólnie recytowały wiersze oraz bawiły się przy piosenkach: ”Stary niedźwiedź”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach oraz  quizach. Nie obyło się też bez zgadywanek, misiowych tańców oraz degustacji pysznego, misiowego miodku.

      Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki i pyszne słodycze.

Opracowała: Iwona Radecka