Wycieczka do drukarni

5 listopada członkowie szkolnego koła dziennikarskiego zapoznali się z pracą drukarni, odwiedzając Brzeską Oficynę Wydawniczą państwa Aleksandry i Ryszarda Dziedzic w Brzesku, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Pani Aleksandra ciekawie i jednocześnie w sposób przystępny dla trzecioklasistów opowiedziała o zakładzie, zapoznała z pracą w składzie komputerowym, oprowadziłą nas po hali maszyn oraz zaprezentowała nieużywane już, zabytkowe maszyny drukarskie jak np. gilotynę i prasę.

Początkujący adepci dziennikarstwa mogli obserwować kolejne etapy druku, począwszy od obróbki komputerowej po zszycie gotowego egzemplarza, a nawet spróbować własnych sił przy obsłudze bigownicy.

Na koniec spotkała nas miła niespodzianka! Pani Aleksandra podarowała naszej szkole zestaw cennych wydawnictw wydrukowanych w swojej Oficynie oraz upominki dla uczestników wycieczki.

Wizyta w Brzeskiej Oficynie Wydawniczej dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wiedzy o drukarstwie, za co bardzo serdecznie dziękujemy państwu Aleksandrze i Ryszardowi Dziedzicom.

Po wizycie w drukarni zwiedziliśmy Cmentarz Wyznania Mojżeszowego oraz cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej. A po drodze do kościoła p.w św. Jakuba zrelaksowaliśmy się w ogródku jordanowskim.

Opracowała M. Toboła