Jak zrealizować swoje marzenia? - spotkanie z Martą Ząbkowską

 
Jak zrealizować swoje marzenia?  -  spotkanie z Martą Ząbkowską

   W środowe popołudnie, 13 września, uczniowie naszej szkoły za sprawą pani Marty Ząbkowskiej (absolwentki PSP w Lewniowej), zostali przeniesieni do czarodziejskiego świata sztuki. Stało się to w ramach rozpoczętego cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, których celem jest poznanie ludzi spełniających swoje marzenia i ambicje, mających pasje twórcze. To również okazja, aby zachęcić uczniów do aktywnego poszukiwania własnych dróg, swoich pomysłów na życie, do rozwijania zainteresowań i talentów.

  Spotkanie z pasjonatką sztuki prowadzili gimnazjaliści: Zuzanna Rabijasz i Szymon Dzięgiel. Artystka przedstawiła zgromadzonym swoje prace wykonane różnymi technikami malarskimi oraz prezentację multimedialną na temat swojej twórczości. Uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom pani Marty, która z pasją opowiadała o swojej artystycznej drodze. Szeroki wachlarz zainteresowań i dokonań młodej artystki zadziwił wszystkich, młodszych i starszych uczniów.

  Otóż nasz wyjątkowy Gość zajmuje się: malarstwem, rzeźbiarstwem, tańcem, choreografią, grafiką komputerową i kuglarstwem. Ostatnią dziedzinę sztuki przybliżyła zebranym w oparciu o fire show, czyli taniec z ogniem. Zdaniem pani Marty, ta nietypowa pasja wymaga niezwykłego opanowania, skupienia i zręczności. Wypowiedzi artystki ilustrowane były nie tylko fotografiami, ale także pokazem figur tanecznych z wykorzystaniem kul treningowych. Spotkaniu towarzyszyła również ekspozycja obrazów autorki. W ten sposób na krótki czas, sala gimnastyczna zamieniła się w małą galerię.

  Po prezentacji dorobku artystycznego, wszyscy uczniowie mogli zadawać pytania, które dotyczyły: wyboru szkoły, inspiracji artystycznych, etapów powstawania obrazu i rzeźby, stosunku twórcy do swoich prac, a także osobistych planów i marzeń artystki.

  Spotkanie minęło w ciekawej i miłej atmosferze. Dostarczyło uczniom wiedzy o malarstwie i rzeźbiarstwie, wykorzystaniu technik komputerowych do wizualizacji artystycznej oraz wizualizacji rzeczywistości. Stało się impulsem do wzbogacania własnych doświadczeń artystycznych. Ponadto wizyta Gościa jest dowodem na to, że dzięki wytrwałości, żmudnej pracy i samozaparciu można osiągnąć wiele w tak młodym wieku.

  Na pamiątkę tego wydarzenia uczennice klasy VI wręczyły artystce własnoręcznie wykonane prace. Magdalena Gagatek podarowała szkic ołówkiem, a Natalia Pławecka  - koszyczek z kwiatami (rękodzieło wykonane techniką orgiami modułowe).

  Na zakończenie, pani Marta Ząbkowska zachęciła zebrane dzieci i młodzież, aby nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń.

  Potem były...autografy...i spotkanie po latach z wychowawcami...

Serdecznie dziękujemy pani Marcie za przyjęcie zaproszenia, wspaniałe przedstawienie swoich pasji oraz promowanie naszej szkoły i miejscowości w tak piękny sposób. Dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą, twórczością i talentem.

 Życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym, artystycznym i osobistym...
Opr. Ludmiła Cieśla