Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów PSP w Lewniowej

Będę starał się być dobrym i uczciwym,

Będę szanował nauczycieli i rodziców,

Będę uczył się tego, co piękne i mądre,

Będę kochał swoją Ojczyznę - Polskę.”

Tak uroczyście ślubowali :

1 Baka Karol

2 Baka Maksymilian

3 Cieśla Wojciech

4 Dominik Piotr

5 Gawęcki Mirosław

6 Hudy Przemysław

7 Lach Sebastian

8 Merecik Karolina

9 Stanuszek Natalia

10 Struzik Marcin

O mały włos, a dzisiejsza uroczystość nie doszłaby do skutku, gdyż zła Czarownica zabrała dzieciom całą wiedzę! Na szczęście z ratunkiem pospieszyła Pani Jesień, która zaprosiła zmartwionych pierwszaków do swojej Leśnej Szkoły. Tu „posiedli wiedzę tajemną”, dzięki czemu wspaniale zdali egzamin z różnych dziedzin, przeprowadzony przez Skrzaty.

W nagrodę wszyscy pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej przez dyrektora pana Zbigniewa Stanuszka. Otrzymali także symboliczne „uczniowskie” prezenty.

Dzień pieczonego ziemniaka”

Po ślubowaniu pierwszoklasistów opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Aldona Bach ogłosiła wyniki konkursu szkolnego na „ziemniaczaną rodzinkę” ph „Cudaki ziemniaki”. W kategorii uczniów młodszych I miejsce zajęła klasa III. Wśród grupy starszej najciekawszą rodzinkę wykonali szóstoklasiści.

Następnie cała „szkolna rodzinka”, przedszkolaków nie wyłączając, pomaszerowała na plac zabaw, gdzie zapłonęły ogniska. Tutaj wszyscy delektowali się smażoną kiełbaską, a dzieciaki z klas I – III uczestniczyły w konkursach zręcznościowych z ziemniakiem w roli głównej.

Dyplomy i słodkie nagrody dla zwycięzców ufundował Samorząd Uczniowski.

Opracowała M. Toboła