Spotkanie Diecezjalne

SPOTKANIE DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ
ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH

12 czerwca 2017 r. w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im.  Świętych  i  Błogosławionych.  Delegacja  naszej  szkoły   wzięła   udział  w  tej  uroczystości  połączonej z  obchodami 30 – lecia beatyfikacji Karoliny Kózkówny.

Wszyscy przybyli mieli okazję obejrzeć ciekawy program artystyczny w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Woli Radłowskiej, po którym odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Wielkim przeżyciem była jednak Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny.

Jestem przekonana, że ten szczególny dzień pozostanie w pamięci  naszej młodzieży na długo i będzie bodźcem do szukania wielkich, prawdziwych autorytetów tak potrzebnych we współczesnym świecie.

Opr. Marta Mikołajek