Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas V szkoły podstawowej

Sukces naszych uczennic
w Powiatowym Konkursie Matematycznym
dla klas V szkoły podstawowej.

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V szkoły podstawowej, którego organizatorem jest Zespół Przedmiotowy Nauczycieli Matematyki w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej, cieszy się coraz większą popularnością. Jego celem jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie uczniom możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. W konkursie mogą wziąć udział piątoklasiści powiatu brzeskiego. Konkurs jest dwuetapowy. Etap szkolny odbywa się zawsze w macierzystej szkole, a powiatowy - w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. Eliminacje konkursowe na obu etapach przeprowadzane są w formie pisemnej i obejmują zadania zamknięte i otwarte.

31 marca 2017 roku 128 piątoklasistów z powiatu brzeskiego (9 z naszej szkoły) wzięło udział w etapie szkolnym tego konkursu. Po weryfikacji prac do finału zakwalifikowało się 25 uczniów, w tym Magdalena Gagatek oraz Magdalena Cieśla z Lewniowej. Obie dziewczynki ciężko pracowały i uzyskały bardzo dobre wyniki w eliminacjach powiatowych. Wielki sukces osiągnęła Madzia Gagatek, która została laureatką tego konkursu. Serdecznie gratuluję obu uczennicom i życzę wytrwałości w rozwijaniu własnych pasji i zainteresowań oraz oczywiście dalszych sukcesów, szczególnie tych matematycznych! :)

Szkolny opiekun konkursu – Marta Mikołajek