Dzień Matki

Jest takie słowo, słowo jedno,
przed którym inne słowa bledną.
Słowo, co nigdy nie zawodzi,
wierne i czułe do ostatka.
Najbliższe sercu, najpiękniejsze.
Jedno, jedyne słowo - MATKA.

Dzień Matki” to wspaniała szkolno - przedszkolna uroczystość zarówno dla Mam jak również dla dzieci. W naszym przedszkolu to wyjątkowe spotkanie odbyło się w słoneczny i ciepły dzień 26 maja. W tym roku grupa maluszków wraz z wychowawczynią zorganizowała zajęcia pokazowe dla rodziców pt. „Łąka dla mamy”, które zainaugurowało obchody Dnia Matki”. Z samego rana do sali „Motylków” zawitały kochane mamusie, na których twarzach rysowały się ciepłe uśmiechy. Przybył również nasz niezawodny Pan Dyrektor. Podczas krótkich zajęć dzieci zaprezentowały mamom umiejętności tj. liczenie, nazywanie emocji, kulturalne zabieranie głosu oraz współpracę w zespole. Przedszkolaki pokazały, jak wygląda praca, zabawa i odpoczynek podczas codziennego pobytu w przedszkolu.

Podczas zajęć rozstrzygnięty został również konkurs pt. „Nasz mały wielki świat„ – w którym prace wykonywały dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Sergiusz Stelmach wraz z mamą Anią

II miejsce Kamila Gawlik wraz z mamą Sylwią

III miejsce Hubert Okaz wraz z mamą Beatą

Dodatkowo jury wyróżniło prace wykonane przez:

Natalię Rzepa wraz z mamą Anetą, Amelię Kaczmarczyk wraz z mamą Dorotą oraz Szymona Klimka wraz z mamą Barbarą.

Wszystkie prace konkursowe oraz ich wykonawcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, słowami uznania oraz drobnymi równorzędnymi nagrodami.

Po zakończonych zajęciach Pan Dyrektor skierował do przybyłych mam oraz przedszkolaków wiele ciepłych słów, gratulując zaprezentowanych umiejętności oraz zapraszając gości na główną część artystyczną przygotowaną przez dzieci z naszego Zespołu.

Podczas ogólnoszkolnej imprezy dzieci z grupy starszej wystawiły dla swoich ukochanych mam sztukę pt. „Bajka o grzecznym rycerzu”, gdzie  w słowach: proszę, przepraszam, dziękuję wyraziły podziękowania za trud i miłość. Najmłodsze przedszkolaki wyraziły swe uczucia w piosence „Miłość matczyna”, natomiast uczniowie klasy I życząc spełnienia najskrytszych marzeń wytańczyli wiosenny kolorowy taniec. Dzieci z klasy II wyśpiewały jakże wzruszające słowa „Hymnu o miłości”, który długo wybrzmiewał w naszych uszach a uczniowie  klas  III-ich   zabawnym skeczem i bardzo energetycznym tańcem zakończyli występy dla najukochańszych mam.

Kończąc spotkanie, cala społeczność szkolna wyśpiewała mamom wzruszające, gromkie „Sto lat” a własnoręcznie wykonane laurki i upominki sprawiły, że oczy mam utonęły w morzu radości i szczęścia.

Opr. Iwona Radecka