Gminny Konkurs Recytatorski ph. „Wielkanoc w poezji”

Dnia  11  kwietnia  w  Publicznym  Przedszkolu  w  Uszwi  odbył  się  Gminny  Konkurs  Recytatorski  ph. „Wielkanoc w poezji”, w którym wzięły udział również przedszkolaki z Lewniowej. Troje naszych reprezentantów (laureatów konkursu na szczeblu przedszkola) z grupy „Biedronki” tj. Gabrysia Rzepa, Julka Wach oraz Maksiu Gawęcki, zaprezentowało wyuczone wcześniej  wierszyki oraz odpowiednio dobrane stroje i rekwizyty, zdobywając dla naszego przedszkola III miejsce.  W rywalizacji indywidualnej Maksiu Gawęcki otrzymał wyróżnienie.

Należy zaznaczyć, że poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Wszystkie dzieci nie tylko pięknie recytowały, ale też przyciągały uwagę publiczności odpowiednią gestykulacją, intonacją, ciekawym przebraniem, nierzadko  ujawniając przy tym  aktorskie zacięcie. Jury więc miało niezwykle trudne zadanie.

Recytatorskie zmagania okazały się być wspaniałą okazją do zaprezentowania umiejętności, opanowania tremy przed publicznym występem oraz integracji przedszkoli z terenu naszej gminy.

Składamy gorące podziękowania Dyrekcji Publicznego Przedszkola w Uszwi oraz Organizatorom konkursu za inicjatywę i ufundowanie nagród.

Opracowała: Anna Stanuszek