„Wiosna, ach to Ty!”

Tradycją stały się spotkania przedszkolaków z terenu naszej gminy na corocznym przeglądzie piosenki przedszkolnej. W tym roku, po raz kolejny gospodarzem spotkania było Publiczne Przedszkole w Gnojniku.

Celem wyłonienia najlepszych wokalistów nasze  przedszkole ogłosiło konkurs, który odbył się dnia 21 marca 2017 r. Do konkursu przystąpiło 17 uczestników z grupy młodszej i starszej. Wszyscy wykonawcy pięknie zaprezentowali utwory o tematyce wiosennej, jak zawsze budząc zachwyt jury i zebranej publiczności. Ale jak to w konkursie bywa, trzeba było wybrać tych najlepszych. Po skrupulatnych podliczeniach i burzliwych dyskusjach ogłoszono zwycięzców, którzy tym samym zakwalifikowali się do X Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Wiosna, ach to Ty!”.

A byli to:

I miejsce Wiktoria Malinowska ”0” w piosence pt. „Piękna wiosenka”

II miejsce Laura Hołyst  „P” w piosence pt.  „Wiosenka”

III Miejsce Maksymilian Gawęcki ”0” w piosence pt. „Idzie do nas wiosna”

Zasłużone wyróżnienie od jury zdobyli : Julia Wach  „0” i Zuzanna Mędrek  „P”

31marca 2017r. zwycięscy konkursu godnie reprezentowali naszą placówkę podczas  Gminnego Przeglądu Piosenki w Gnojniku. Dzieci  stanęły na scenie obok swoich rówieśników z terenu całej gminy. Udało się pokonać tremę, mimo że dla niektórych dzieci był to sceniczny debiut w tak znamienitym gronie wykonawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali więc, pamiątkowe dyplomy i równorzędne nagrody za trud włożony w przygotowanie i prezentację piosenek.

Gorące podziękowania składamy Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gnojniku oraz Paniom - organizatorkom  za życzliwe przyjęcie nas oraz bardzo ciepłą, rodzinną atmosferę spotkania.

Opr. Iwona Radecka