Proszę, dziękuję, przepraszam

Trzy słówka za małe trzy grosze:
DZIĘKUJĘ

PRZEPRASZAM
 I PROSZĘ….

W dniach 21-24 marca w naszym Zespole obchodziliśmy tzw. „Tydzień profilaktyki”, w który aktywnie włączyły się przedszkolaki z grupy „Biedronki”.

W tym roku szczególnie kładliśmy nacisk na treści wychowawcze, mające na celu kształtowanie nawyków grzecznościowych, stąd w programie wychowawczo-profilaktycznym znalazło się zadanie dla przedszkola: przedstawienie ph. „Proszę, dziękuję, przepraszam”.

Do realizacji tego przedsięwzięcia doskonale nadawał się wiersz W. Badalskiej „Ballada o grzecznym rycerzu”, który stał się inspiracją do wystawienia scenki teatralnej opartej na motywach i fragmentach tego utworu. Tak więc po zapoznaniu się z treścią ballady, dzieci z zapałem przystąpiły do działania. Najpierw były to zabawy teatralne, podczas których powstawały pomysły scenografii, kostiumów, spontanicznie tworzonych  tekstów, będących  uzupełnieniem znanego wiersza.

Mali aktorzy poświęcili wiele czasu na pamięciowe opanowanie tekstów oraz próby. Z pomocą, jak zawsze pospieszyli Rodzice, którzy zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty. Dzięki owocnej współpracy całej grupy Starszaków, Wychowawczyni i Rodziców premiera była udana. Artyści zasłużyli na gromkie brawa publiczności. A zebrani na widowni uczniowie z klas I – IV  i przedszkolaki przypomnieli sobie o dobrych manierach oraz ważnych słowach, które warto stosować na codzień.

OBSADA:

Grzeczny rycerz: Maksiu Gawęcki

Królewna: Julitka Cieśla

Król: Oliwier Kurzydło

Damy dworu: Agnieszka Gawęcka, Oliwia Kołodziejczak, Marysia Sacha, Gabrysia Rzepa, Julka Wach, Wiktoria Malinowska, Emilka Serafin, Marcelina Serafin, Zuzia Wojtas

Rycerze: Kacper Zelek, Adrian Wąs, Szymon Serafin, Kacper Tekiela, Mateusz Szlachta,   Konrad Topolski

Smok: Sergiusz Gawęcki (kl.IV), Adaś Gnela,

Trębacze: Kacper Sowa, Bartosz Lisowski