Baśnie pana Andersena

Tradycją stały się już regularne wyjazdy najmłodszych wychowanków naszej placówki na spotkanie z wielką sceną teatralną.

Tym razem, w dniu 23 marca w brzeskim Centrum Kultury  obejrzeliśmy sztukę w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Baśnie pana Andersena”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć krótkie  inscenizacje dobrze znanych im baśni: „Nowe szaty cesarza”, „Dziewczynka z zapałkami” oraz „Świniopas”, z których każda niosła za sobą pouczającą puentę. Piękna dekoracja oraz pełna humoru gra aktorska przyciągały uwagę najmłodszych widzów, którzy za każdym razem z zachwytem oglądają przedstawienie i z pewną dozą smutku opuszczają salę teatralną.

Po zakończonym spektaklu, jak to zwykle bywa dzieciaki „utonęły” w morzu kolorowych piłeczek oraz oddały się radosnej zabawie na terenie pobliskiego „Lililandu”.

Opr. Iwona Radecka