Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

23 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej gali podsumowującej kolejną edycję projektu realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej. Tym razem było to  spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem wielu książek dla dzieci. Wcześniej najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ph. „Wiesław Drabik dzieciom” zorganizowanym przez ten Ośrodek. Przygotowując się do konkursu, dzieci przeczytały wiele utworów tego poety i do wybranych wykonały piękne ilustracje wykorzystując różnorodne techniki.

Galę uświetnił pokaz multimedialny poświęcony twórczości Wiesława Drabika, animowane wersje piosenek dla dzieci oraz występy podopiecznych SOSW, którzy włożyli wiele trudu, by przygotować barwne kostiumy i zaprezentować swoje recytatorsko - aktorskie umiejętności przed samym autorem wierszy i licznie zgromadzoną publicznością.

Spotkanie miało charakter integracyjny i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Po występach, honorowy gość gratulował wspaniałych popisów teatralno - estradowych deklamującym wiersze oraz umiejętności plastycznych wykonawcom  prac.  Następnie  opowiedział  jak  to  się  stało,  że  został  pisarzem, żartował i  układał rymowanki z dziećmi. Na zakończenie, Pani Bożena Barwiołek dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej podziękowała gościom za przybycie i udział w konkursie oraz wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe, w których  Wiesław Drabik chętnie wpisywał dedykacje. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Są to zdobywcy I miejsca:

Jakub Tekiela kl. I

Anna Ząbkowska kl. I

Małgorzata Serafin kl. II

Emilia Kołdras kl. II

Karol Klimek kl. II

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienia:

Amelia Konicz kl. I

Daria Gawęcka kl. II

Wojciech Rabijasz kl. II

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Opr. Teresa Nowak