Z wizytą u Solskiego

W piątek, 13 stycznia uczniowie najstarszych klas (1g i 2g oraz kl. 6) pod opieką wychowawczyń udali się do Tarnowa, gdzie  w  Teatrze  im. Ludwika  Solskiego  obejrzeli „Skąpca”.  Dramat Moliera wyreżyserował Marián Pecko, a w główną postać wcielił się Ireneusz Pastuszak. Przez dwie godziny publiczność śledziła poczynania Harpagona, dla którego pieniądze stanowiły najwyższą wartość, sprawiając, że dzieci – Kleant (w tej roli Kamil Urban) i Eliza (Matylda Baczyńska) znajdowały się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Na szczęście dzięki wielkoduszności pana Anzelma (Jerzy Pal) i nieoczekiwanemu zbiegowi okoliczności wszystko dobrze się skończyło. Wyjazd do Tarnowa umożliwił przyjrzenie się temu, jak dramat funkcjonuje w swoim naturalnym środowisku, czyli na deskach teatru. Pozwolił obserwować funkcje, jakie spełniają kostiumy, rekwizyty, światło i muzyka. O tym, że warto było poświęcić czas, świadczyły gromkie brawa, którymi publiczność nagrodziła występujących.

Oprac. Ewelina Matus