W grudniową cichą noc…

W oczekiwaniu na zbliżające się  Święta Bożego Narodzenia, najmłodsi wychowankowie naszej placówki, wspólnie z wychowawczynią  przygotowały montaż słowno – muzyczny.

Dnia 21 grudnia w godzinach wczesno porannych zawitali do naszej sali  zaproszeni goście: Pan Dyrektor, koledzy z grupy starszej wraz z Panią wychowawczynią oraz rodzice. W świątecznej  scenerii oraz odświętnych strojach dzieci recytowały wiersze i śpiewały pastorałki, które wprowadziły magiczny klimat dający się czuć w całym przedszkolu. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był krótki występ Starszaków, którzy w piosence wyśpiewali wiele świątecznych życzeń dla swoich najbliższych.

Po zakończonym występie spędziliśmy jeszcze kilka chwil na wspólnym kolędowaniu. Na pożegnanie przybyli goście otrzymali od najmłodszych symboliczny upominek  z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Nazajutrz w obu grupach przedszkolnych odbyło się spotkanie wigilijne. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy świątecznie zastawionym stole wprowadziły wszystkich w radosną atmosferę, pełną życzliwości i  nadziei.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy swoją pomocą włączyli się w przygotowanie inscenizacji bożonarodzeniowej oraz spotkania opłatkowego.

Wspólna dbałość o odpowiedni charakter i wyjątkowość podniosłych chwil nie tylko utrwala znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz, co najważniejsze wzmacnia bliskie i serdeczne relacje wśród dzieci.

Opr. Iwona Radecka