Konkursu recytatorski ph.„Moja Ojczyzna moim domem”

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze, biel jest  i czerwień.

Czerwień to miłość,
biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych, budzenie świadomości narodowej, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, to główne  cele tegorocznego konkursu recytatorskiego, który odbył się w dniu 17 listopada, ph.„Moja Ojczyzna moim domem”.

W bibliotecznym zaciszu, zarówno maluszki jak i starszaki  dumnie prezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci z pomocą rodziców nie tylko pięknie przygotowały interpretację utworów, ale również pieczołowicie dobrały rekwizyty, które niejednokrotnie wzbudzały podziw wśród jury i zgromadzonej widowni. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwej naradzie, przewodnicząca jury ogłosiła następujące wyniki:

Grupa młodsza:
I Hubert Okaz
II Laura Hołyst
Sergiusz Stelmach
III Kamila Gawlik

Grupa starsza:
I Gabriela Rzepa
Maksymilian Gawęcki
II Julia Wach
III Wiktoria Malinowska
Zuzanna Wojtas

Po  zakończonym  konkursie  wszystkie  dzieci  otrzymały  równorzędne  upominki  za  serce,  czas  i  siły włożone w przygotowanie recytacji.

Wszystkim uczestnikom, jak również Ich rodzicom serdecznie gratulujemy i przytaczając słowa polskiego pisarza – A. F. Modrzewskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, jesteśmy pewni, że nasi najmłodsi wychowankowie są bardzo dobrym fundamentem polskiego patriotyzmu.

Opr. Iwona Radecka