Pan STOP

Jeśli jesteś już uczniakiem,
miej w pamięci słowa takie:
Gdy po ciemku idziesz ścieżką,
odblaskowym bądź koleżką.
Na tornistrze, na rękawie
zaczep odblask i po sprawie!
Idź z odblaskiem z dziarską miną!
Samochody cię ominą!

Uczniowie klasy  IV w ramach projektu „Odblaskowa szkoła” mogli wykazać się kreatywnością i zdolnościami manualnymi wykonując pracę techniczno-plastyczne pt. „Pan STOP”. Kolorowe drewniane pacynki zdobią dzisiaj ich salę lekcyjną. Fantazja podpowiedziała im, jak wyróżnić swoje dzieło. Czwartoklasiści przygotowują się do uzyskania karty rowerowej, dlatego do kolorowej postaci uczniowie dodawali umocowane kartoniki ze znakami drogowymi dotyczące znaków drogowych ważnych zarówno dla pieszych jaki dla kierowców, w tym rowerzystów.

Rozpoczął się sezon jesienno - zimowy. W tym okresie pieszy z odblaskiem, jest widoczny nawet ze 150 metrów, natomiast ta sama osoba bez odblasków, w ciemnym ubiorze jest widoczna z odległości tylko 40 metrów. Dlatego tak ważne jest to, by mieć na sobie kamizelkę lub inny element odblaskowy. Zachęcamy szczególnie w tym okresie do noszenia odblasków, dzięki nim będziemy czuli się bezpieczniej na drodze.

Opr. Renata Pabijan