„O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

„Nie  poskąpi  ci  życie  radości,  gdy  masz  serce  pełne  miłości” -  takie  motto  utkwiło  przedszkolakom w pamięci po spotkaniu z tytułowym Sindbadem, głównym bohaterem spektaklu teatralnego w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, na który wybraliśmy się 12 października.

Główny  bohater  tego  barwnego  przedstawienia  -  młody  książę  Sindbad,  mimo  otaczającego  go  bogactwa i przepychu, jest nieszczęśliwy. Co noc ma sen, w którym nieznana osoba prosi go o pomoc. I tak zaczyna się podróż  Sindbada, w której doświadcza wielu przygód, nie zawsze szczęśliwych: zostaje połknięty przez wieloryba, staje do walki ze sługami złego czarnoksiężnika Karabadona, aby w końcu poznać moc Dżina uwięzionego w słynnej lampie Aladyna.

Baśń „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu” wywołała u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Podziw wzbudziła nie  tylko  ciekawa  gra  aktorska,  ale  także  piękne  kostiumy, scenografia  oraz  bardzo  ciekawe  efekty  świetlne i akustyczne. Wszystkim dzieciom widowisko bardzo się spodobało, czego wyrazem była burza braw licznie zgromadzonej publiczności.  Mamy  nadzieję,  że  jeszcze  wielokrotnie  dane  nam  będzie  podziwiać kunszt aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Po skończonym przedstawieniu dzieci z obu grup przedszkolnych udały się jeszcze do „Lililandu” by aktywnie spędzić czas na zabawie.

Opr. Iwona Radecka