„Sprzątanie świata”

Jak co roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Lewniowej włączyły się do akcji "Sprzątanie  świata", którą tym razem zorganizowaliśmy w piątek 16 września.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały najmłodszych wychowanków naszej szkoły do działań mających na celu dbanie o najbliższe środowisko. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zabierały głos w rozmowie,  opowiadając  o  segregacji  śmieci  oraz  innych  sposobach  ratowania  naszej  planety.  Jednak  główną  atrakcją  było  samo  sprzątanie  „Naszej  Ziemi”,  nad  którym  cały  czas  czuwały  panie,  dbając  o bezpieczeństwo przedszkolaków.  Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki, by z radością podnosić każdy napotkany na swojej drodze odpadek.

Dzieci  bardzo  zaangażowały  się  w  tę  akcję  i  dokładnie  wykonały  swoje  zadanie. Wszystkie zapełnione worki z odpadami zostały przekazane do utylizacji, a same przedszkolaki będą pamiętały, że należy dbać i szanować przyrodę.

Opr. Iwona Radecka