Wyjazd przedszkolaków na „Wąsówkę”

Dnia 22 czerwca podczas wyjazdu przedszkolaków na „Wąsówkę” w Gnojniku odbył się finał projektu ekologicznego organizowanego przez Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna” wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Pierwszą atrakcja tego dnia była podróż autokarem.

Podczas pobytu w ośrodku dzieci świetnie bawiły się pod okiem animatorów (zabawy z chustą animacyjną, czarodziejskim tunelem, olbrzymimi bańkami mydlanymi).

Po zabawie w „Krasnoludka” dzieci zostały zaproszone do „Ogródka Skrzata” w którym własnoręcznie, sadziły wybrane przez siebie roślinki.

Po pracy każdemu należał się odpoczynek – dzieci zostały poczęstowane pyszną kiełbaską z grilla.

Pod koniec naszego pobytu uroczyście ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Ekologicznego ph. „Eko-kostium przedszkolaka”. Nasze przedszkole otrzymało dyplom uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe (grę edukacyjną oraz historyjki obrazkowe, a także mapę Polski). Po chwili ogłoszono indywidualne wyniki i okazało się, że I miejsce zajął nasz Szymonek Klimek „P”. Wszystkie prace bardzo podobały się komisji, dlatego też dziewczynki z naszego przedszkola (Laura Hołyst „P” i Julia Wach „O”) otrzymały wyróżnienia. Uczestniczące w konkursie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Po tych miłych wiadomościach niestety musieliśmy wracać do przedszkola.

Opracowała: Sylwia Marecik