Dzień Matki

Mimo, iż w tym roku nie obchodzimy hucznie Dnia Mamy, przedszkolaki z Lewniowej nie zapomniały o tym, jakże ważnym święcie. Już kilka dni wcześniej zabrały się ostro do pracy, by zdążyć na czas i zrobić swojej mamusi miłą niespodziankę.

Maluszki, z pomocą Pani, wykonały skromne bukieciki, w które włożyły całe swoje serce, by spodobały się mamie.

Natomiast Starszaki obdarowały swoje kochane Mamusie tulipanem z papieru w formie składanki orgiami włożonym do flakonika ozdobionego plasteliną oraz laurką z napisem „Kocham Cię mamo”. Miłą niespodzianką były też portrety mam wykonane na konkurs plastyczny.

Chętne dzieci, a zgłosiła się spora liczba - 16 osób, wykonały je kredkami pastelowymi na dużych arkuszach. Dziecięce prace bardzo realistycznie odtwarzały  charakterystyczne cechy wyglądu, tak iż rozpoznanie swojej podobizny niektórym mamom przyszło z łatwością.

Rysunki oceniane były przez Rodziców dzieci z młodszej grupy oraz przez Nauczycieli naszego Zespołu. Konkurs rozstrzygnięto przed Dniem Matki, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:   Maksymilian Gawęcki

Anna Ząbkowska

II miejsce:  Emilia Daniec

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na pochwałę i drobne nagrody, gdyż  prace były wyjątkowe, a co najważniejsze  sprawiły wiele radości naszym Mamom.

Gratulujemy szczególnie laureatom i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

Opracowały: S.Marecik, A. Stanuszek