Trzecioklasiści na podium

Jak co roku w maju, w naszej szkole zorganizowany został  konkurs ortograficzny dla uczniów klas III z terenu gminy Gnojnik.
Reprezentanci poszczególnych szkół podstawowych i tym razem udowodnili, że nie obawiają się pułapek ortograficznych. Pełni zapału przystąpili do testu sprawdzającego ich umiejętności w zakresie poprawnej pisowni, który zawierał 10 zadań na łączną sumę 100 punktów. Był on nie lada wyzwaniem dla młodych zawodników, bowiem, jak nie trudno się domyślić, jego poziom był godny „Asa ortografii”.
Jednak wszyscy uczniowie wykazali się dużą czujnością i udowodnili, że naprawdę są mistrzami w tej dziedzinie!
Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzcę.

Tytuł „Asa ortografii” otrzymał reprezentant PSP w Biesiadkach - Mirosław Gumularz, który uzyskał najwyższą ilość punktów, a tym samym I miejsce.
II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Sergiusz Gawęcki, któremu zabrakło tylko 1 pkt do zwycięstwa.
III miejsce przypadło również uczniowi z PSP w Biesiadkach - Arturowi Racięda.

Ale to nie koniec miłych niespodzianek!
25 maja w Szkole Podstawowej w Uszwi miała miejsce Mała Olimpiada Matematyczna dla trzecioklasistów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. O tytuł „Mistrza matematyki” walczyli także uczniowie z naszej szkoły i udało się!
I miejsce zajął Patryk Ząbkowski, natomiast Jakub Zelek - III.

Gratuluję wysokich osiągnięć i życzę dalszych sukcesów!

Teresa Nowak