Konkurs plastyczny ph.: „Czyste powietrze wokół nas”

Podczas zajęć otwartych 19 maja dzieci wraz ze swoimi mamami wykonywały konkursowe prace plastyczne.Celem konkursu było:pogłębianie wiedzy na temat powietrza, kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym, uświadomienie, że powietrze jest niezbędne do życia, a jego czystość jest źródłem zdrowia, uwrażliwienie na źródła zanieczyszczenia powietrza, rozwijanie umiejętności plastycznych i artystycznych dzieci, rozwijanie wyobraźni i fantazji dziecięcej, wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci oraz promowanie twórczości dziecięcej.

Podczas tworzenia prac widać było ogromne zaangażowanie rodziców za co wszystkim Paniom serdecznie jeszcze raz dziękuję.

A oto rezultaty wytężonej pracy dzieci oraz ich mam:

Wykonane prace zostały ocenione przez komisję złożoną z pracowników ZSiP w Lewniowej. Jury oceniało każdą pracę przyznając punkty 0-5 w każdej z niżej wymienionych kategorii:
- czytelność przekazu,
- oryginalność,
- zgodność z regulaminem (praca powinna: promować życie w czystym powietrzu oraz ukazywać wiedzę na temat negatywnych skutków zanieczyszczenia powietrza),
- estetyka wykonania.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo pomysłowe i przepiękne. Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Kamila Gawlik z mamą

II miejsce – Kacper Sowa z mamą

III miejsce – Szymon Klimek z mamą

Nagrody zostaną uroczyście wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom gratuluję twórczych pomysłów oraz wspaniałych prac !!!

Opr. Sylwia Marecik