Konkurs recytatorski „STO BAJEK”

23 marca 2016 w Centrum Kultury w Gnojniku odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas I- III. Nie mogło na mim zabraknąć naszych zdolnych recytatorów. Ci, którzy zechcieli pokazać swoje talenty, przygotowali dwa utwory Jana Brzechwy. Dzięki temu na scenie widowiskowej Centrum Kultury pojawili się Kłamczucha, Samochwała, Pomidor, Baran i inni bohaterowie, którzy od pokoleń bawią czytelników małych i dużych.

Konkurs cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczyła wyjątkowo wysoka liczba uczestników, dlatego jury stanęło przed naprawdę trudnym zadaniem. Spośród uczniów reprezentujących naszą szkołę aż dwoje uczniów tj. Klaudia Niedziocha i Patryk Ząbkowski zdobyli wyróżnienia, natomiast uczniowi  kl. III Sergiuszowi Gawęckiemu przyznano miejsce drugie. Zgodnie z regulaminem konkursu, Sergiusz będzie reprezentował naszą gminę na eliminacjach w Brzesku.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy dalszej fascynacji poezją.

Opracowała: K. Konicz